Home » Aşk » AŞK (1)

AŞK (1)

Dünyanın en güzel, en karışık, en dürtüsel, en çoşkulu ve aynı zamanda en ihtiraslı duygusunu yani aşkı bu kez de sıradışı sorularla çözümlemeye hazır mısınız?

AŞIK OLUNCA NEDEN HEP YANLIŞ İNSANA AŞIK OLURUZ?

Yanlış insanlara aşık oluyoruz çünkü beynimizin içinde “doğru insan” diye bir kavram var. Zihnimizde belli ölçülerden yani kalıplardan, kurallardan meydana gelen bir şema oluşturuyoruz. Durmadan hayatımızın erkeğini/prensini arıyoruz ve onu bulma konusunda oldukça sabırsız davranıyoruz. Ayrıca kabul edin ki aşk söz konusu olduğunda yasakların ve engellerin ayrı bir çekiciliği oluyor. İmkansızlık aşka bambaşka, tarifsiz bir tat katıyor. Biz de aslında içten içe bu imkansızlığı yaşamaktan hoşlanıyor bunun içimizdeki tutkuyu arttırmasına göz yumuyor bir yandan da bir türlü düzenli ve uzun süreli bir ilişki kuramamanın acısını çekiyoruz.

AŞK  HER ZAMAN FEDAKARLIK MI DEMEK?

Kesinlikle hayır. Çiftlerden birinin diğeri için kendini hiçe sayması aşk değildir. Aşk iki kişilik bir egoizm ve aslında insanın tamamen kendi egosunu tatmin etmek ruhunu doyurmak kalp çiçeğinin suyunu vermek için yaşamaya ihtiyaç duyduğu bir süreç. Fakat bu egoizmi olumsuz anlamda ele almamak gerek. Birbirine aşık olan iki insanın ilişkileri bir yönüyle dünyanın geri kalanına kapalıdır. Onların kendilerine özgü bir dilleri bir iletişim biçimleri bazen etraflarındaki hiç kimsenin en yakınlarının bile içine giremediği bir dünyaları vardır. Aşkın egoist yanı sıradan bir bencillikten çok bir kabuğuna çekilmişlikten ve mahremiyetten kaynaklanır. Ancak bir tarafın kendini parçalaması ve diğerinin bundan faydalanması aşkın değil tek yönlü bir bağımlılığın işaretidir.

AŞK FİLMLERİNİN HAYATIMIZDAKİ ÖNEMİ NEDİR?

ÖzelliklE bayanların zaafı sayılabilecek bu filmler aşkı daha iyi algılamak üzere gözümüzü açmamızı sağlar. İçimizdeki yoğun duyguya AŞKa karşı olan güvenimizi arttırır. Aşk filmlerine çok meraklıyız çünkü bizi zaman zaman ümitsizliğe kuruntulara endişelere korkulara acı çekmeye ve yenilgiye sürükleyen aşkın bir anlamı olduğunu tekrar tekrar görmemiz gerek. Beyazperdede bu duygu her zaman daha basit görünür ve bu basitlik bizi içine girdiğimiz açmazlardan biraz olsun çıkarır.

AŞK İLİŞKİSİNİN ÖZELLİKLE TEHLİKEYE GİRDİĞİ ZAMAN VAR MI?

Yaşadığınız ilişkiye üçüncü bir kişinin girmesi -ki bu kişinin kesin başka bir  bayan ya da erkek olması gerekmez- aşkı en çok tehlikeye sürükleyen durumdur. Bunun en güzel örneği çocuk sahibi olmak… Aşkın var oluşuna katkıda bulunan o özgürlük duygusu bir anda biter ve çiftin üzerine artık bir aile olmanın sorumlulukları yığılır. Eğer birbirine aşık olan iki insan ilişkileri süresince zor durumlarla başa çıkmayı öğrenememişler kendilerini bu konuda geliştirememişlerse bu yeni yaşam biçimi onları birbirlerini kırmaya iter ve aşklarının tartışmalar gerginlikler yıpranmalar sinir krizleri ve isyanlar arasında yitip gitmesine neden olur.

AŞIK OLDUĞUNUZ KİŞİ SİZİ ALDATSA BİLE  SİZİ SEVİYOR MU?

Aldatan kişi erkek ise bu sorunun cevabı evet…  Erkekler birlikte  ve aşık olduğu kadını çok sevip yine de partnerini  aldatabilir çoğunlukla da cinsellikten kaynaklanan sebeplerle… Bayanlarda ise aldatma olayına farklı amaçlarla planlı programlı girerler. Bayanlar aldatma işini çoğunlukla da bunu birlikte oldukları partnerinden intikam almak için yaparlar. Bayanın içinde sadakat duygusuna yer olmayan bir aşk yaşaması çok daha zayıf bir ihtimaldir.

One Response so far.

  1. AŞK (2) diyor ki:

    […] « AŞK (1) KİLO VERDİREN DİYET […]