AŞKI SÜRDÜRMENİN YOLLARI

Muhteşem ilişkinizin, aşkınızın uzuuun zaman sürmesi için, aşkınızın hiç bitmemesi için size bir takım öneriler sunacağız. Aşkınızın sürmesini istiyorsanız bu önerilen yolları dikkate alın. İlişkinizin yürümesini, aşkınızın sürmesini sağlamanız için basit ancak işe yarar öneriler..

 ** Kaliteli zamanlar olmazsa aşkınız ayakta kalamaz.  Aşkınıza en azından her gece en az yarım saat ve ayda bir gün zaman ayırın. Ve bu zaman zarfı içinde başbaşa vakit geçirin.

** İkinizin de güvene ve rahatlığa ihtiyacı var. İyi bir ilişki taviz ve karşılıklı alış veriş üzerine kurulur. Aşkınıza güvenin ve onun rahatlığına önem verin.

**Aşkınızla özgürlüğünüzü ve bağlılığınızı dengeleyin.Aşkınıza, ona ne kadar ihtiyacınız olduğunu söyleyin ve gösterin. Ama aşkınıza yapışmayın çünkü o zaman partneriniz kendini tuzağa düşmüş gibi hisseder.

** Sizi dinlemesi için aşkınızı teşvik edin. Aşkınız size birşey anlatırken sizde onu takdir edin. Erkeklerin bir konu konuşulurken kadınlar gibi tepki vermediklerini göz önünde bulundurun. Erkekler sizden daha fazla sessizliğe ve bağımsız zamana ihtiyaç duyarlar.

** Aşkınızın sizi takdir etmesini sağlayın. Kendinizle ilgili güzel birşey söyleyin ve sizi onaylaması için aşkınıza sorun.

**İlişkinizin başlarında aşkınızasizi nasıl orgazma ulaştıracağını öğretin. Aşkınız bunu tek başına keşfedemez. 

** İlişkinizde güzel his uyandırcak tek şeyi aşkınıza sevgi dolu ve içten şekilde gülümsemek.

** Aşkınızın hareketleri size ilk başta çok etkileyici gelmiş olabilir ve zamanla bu davranışlardan rahatsız olmaya başlamış olabilirsiniz.  Aşkınızı sevmeyi öğrenin.

** Aşkınızla gizli küskünlükler ilişkiyi zehirleyebilir. Probleminizi aşkınıza söyleyin bir sonuç bulmasını için aşkınızdan yardım isteyin.

** Aşkınızı cezalandırmanın işe yaramayacağını öğrenin. Aşkınıza zor zamanlar yaşatmak sizi daha iyi hissettirebilir. Daha iyi bir taktik sevdiğiniz şeylerde aşkınız ödüllendirmeniz sevmediğiniz şeyleri de göz ardı etmenizdir.

** Çiftlerin tartışma konularından birisi de paradır. Aşkınızın sürmesi için maddi durumlarınızı belirtmeniz ve birlikte bir bütçe yapmanız gereklidir. 

** Ev işlerini aranızda paylaşmazsanız ilişkinizde sorun yaşayabilirsiniz. Ev işlerinin yer aldığı bir liste yapın ve bunu aşkınızla konuşun.

** Çocuklarınız varsa aşkınızın bu konuda iyi olmadığını düşünseniz bile,  aşkınızıi çocuk bakımına olabildiğince dahil edin ki aşkınız sürsün. 

** Aşkınızın sürmesi için seks hayatınızı düzenleyin. Eğer seks hayatınız kötü bir şekilde devam ediyorsa bunu kabullenmeyin. Bunun sebeplerini sorgulayın ve tutkuyu geri kazanmak için çaba sarf etmeniz aşkınızın sürmesini sağlar.

** Tek gecelik ilişkilerin ilişkinizi bitirmesine izin vermeyin. 

** Sıkıntının öfke yaratacağını unutmayın. Eğer aşkınızdan sıkıldığınızı fark ederseniz kendinize ona neden kızdığınızı sorun. Kendşnşze vereceğiniz cevaplar aşkınızın sürmesini sağlar.

** Genellikle erkekler duygusallıktan daha fazla bunalırlar. Eğer sinirli ve ağlamaklı ise, ona biraz zaman verin. Yarım saat dengesini sağlaması için yeterli olur. Böylece sizinle daha pozitif bir şekilde iletişim kurabilir bu da aşkınıza zarar vermez.

** Aşkınızın uzun sürmesi için iyi bir şekilde tartışmayı öğrenin. Buradaki püf nokta, onun size söylemesini istemediğiniz birşeyi ona söylememenizdir. 

** Araştırmalara göre hafızanızdan olumsuz bir tecrübeyi silmek için beş tane pozitif davranışa ihtiyacınız var. O yüzden her tartışmadan sonra birbirinize beş tane güzel şey söyleyin ya da beş kere sarılın.

**Aşkınızı sürdürmenin bir yolu da uzlaşmayı öğrenin. Her iki tarafta isteklerini söylediğinde birlikte ortak bir yol bulmaya çalışın.

**Aşkınızın sürmesi için değişmeyen şeyleri kabul edin. Partnerinizin bazı karakteristik özellikler hayatı boyunca devam edecektir. Bununla yüzleşmeyi öğrenmelisiniz.

**Aşıkınızın sürdürmenin bir yolu da affetmeyi öğrenin. Eğer partnerinizi çok önemli bir olay yüzünden affetmeyeceğinizi düşünüyorsanız ondan ayrılın, kendinize biraz zaman ayırın ve yeni birisi ile yeniden başlayın.

** Aşkınızın sürmesini istiyorsanız iki tarafından zamanla değişeceğinin farkına varın. Eğer aşkınızı anladığınızı ya da iyi anlaştığınızı düşünüyorsanız bunu düzenli bir şekilde kontrol edin. En azından yılda bir kez bu gözlemlemeyi yapın böylece iki tarafında zamanla değişip değişmediğini göreceksiniz.

** Ne zaman gitmeniz gerektiğini bilin. Eğer yaşam amaçlarınızı birbirine uygun değilse, şiddetli bir ilişkiniz varsa ve mutluluktan daha çok acı çekiyorsanız ilişkiniz sizi yok etmeden önce siz bu ilişkiye son verin.

**Aşkınızın sürmesini istiyorsanız ilişki danışmanlarına gitmenin başarısızlık olduğunu düşünmeyin. Danışmanlar kötü bir ilişkiyi mükemmele çevirebilirler.

You may also like...