Monthly Archive: Nisan 2009

GERÇEK SEVGİ ÜZERİNE 3

GERÇEK SEVGİ ÜZERİNE

Sevgi insan yüreğinin kutsal bir duygusudur. Sevgi herşeyin başı, yaşam kaynağı, yürekten yüreğe yoldur. Sevgi ahlak, edep, güzellik ve iyi niyet demektir.

GÜZELLİĞİN 8 DÜŞMANI 1

GÜZELLİĞİN 8 DÜŞMANI

Güzelliğinizin düşmanlarını tanıyın ve güzelliğinizi gölgelemekten kaçının. Bu düşmanları açıklıyor ve etkili çözüm önerilerini sunuyoruz.

GENÇLİK İÇİN 7 MUCİZEVİ BESİN 1

GENÇLİK İÇİN 7 MUCİZEVİ BESİN

Kolay ulaşılabilir bu yedi mucizevi besinin sağlık ve gençlik için yeterli olabilir. ÇİKOLATA Panama kıyısında yaşayan Kuna halkının ana karadaki Panamalılardan dokuz kat daha az kalp hastalığı sorunuyla karşı karşıya kaldıkları gözlemlenmiş.

SOFRA DÜZENİ VE SERVİS KURALLARI 0

SOFRA DÜZENİ VE SERVİS KURALLARI

İyi bir yemek daveti vermek istiyorsanız, çağırdığınız konukların sağlık durumlarından, yaşlarına kadar tüm detayları göz önüne almalısınız.

AYETLERLE KİŞİSEL GELİŞİM 0

AYETLERLE KİŞİSEL GELİŞİM

Binlerce yıllık insanlık birikiminin, tüm kişisel gelişim kitaplarının toplamının zerresi bile olamayacağı muhteşem kitap, Kur’an-ı Kerim’den, kişisel gelişime yönelik (bazı) notlar:

SINIR(BORDERLİNE) KİŞİLİK BOZUKLUĞU 0

SINIR(BORDERLİNE) KİŞİLİK BOZUKLUĞU

Borderline kişilik bozukluğunda kendine zarar verme eğilimi çok sık görülür. Manipülatif intihar girişimleri, kendine zarar verme gibi davranışlarına depresyon, işlevsellikte bozulma, duygulanımda dalgalanmalar, dürtü kontrolünde zorlanmalar, boşluk duyguları ve kaygı eşlik eder.

AŞK VE SEVGİ 0

AŞK VE SEVGİ

Aşk, görme engelli bir coşku, görmezlikten kaynaklanan bir bağdır. Oysa sevgi, bilinçlice bir bağ; apaçık, duru bir görmenin sonucudur. Aşk genellikle içgüdüden su içer, içgüdüden kaynaklanmayan başka bütün olgular değersizdir.

TIRNAK YEME ALIŞKANLIĞI 0

TIRNAK YEME ALIŞKANLIĞI

Tırnak yeme davranışı genellikle içte yaşanan bir gerilimin dışa yansıması olarak kendini gösterir. Kimi zaman da bir çocuğun çevresindeki herhangi bir bireyi modellemesi ile ortaya çıkabilir. Bu davranışın 3-4 yaşlarından önce görülmediği, görülse bile...

RESİMLİ KARAKTER TESTİ 1

RESİMLİ KARAKTER TESTİ

Yukardaki resimler psikologlar tarafından ortaya çıkarılmış, defalarca test edilmiş, şekiller ve renkler değişerek bugünkü halini almış. Hangi resim size yakın geliyorsa seçin, dokuz ana karakterden hangisi size uyuyor bulun.

NAR’IN FAYDALARI 0

NAR’IN FAYDALARI

1.        İçerdiği bazı maddeler sayesinde kolesterol ve şekeri de dengeler 2.        Kalp sağlığını korur, kalbi kuvvetlendirir, 3.        Kanser hücrelerinin de gelişmesini engeller,