KADINLAR

Özellikle erkeklerin bildiği ve sürekli söylediği bir şey var: kadınları anlamak zordur.  Kadınları tam anladım sanırsınız ki sil baştan olur herşey ve şaşırırsınız. Çünkü kadın her yaşta farklı özellikler gösterir.

 20’li yaşlara kadar kadın; ergenlik dönemindedir. O bile kendini anlamakta zorluk çeker sizin anlamamanız haliyle normaldir:) 

20-30 yaş arası kadın; kafasında kavak yelleri estiği yıllardır. Aşık olur ama bir türlü aşkını ifade edemez. Her aşk, kadına inanılmaz mutsuzluk getirir.
Bir türlü istediklerini ifade edemez.

 30-35 arası kadın; olgunluğa geçiş dönemi. Bazen çok olgun bazen çok da çocuk ruhlu. Kadın kendisi de bir türlü karar veremez.

35 yaştan sonra kadın; kendini iyi ifade etme dönemidir.Özellikle de 40 yaş sonrası  kadın süperdir. Yolu yarılayan kadın sevgisinde ve öfkesinde cömerttir. Onunla olan erkeğin her şeye hazır olması gerekir.“Yaş otuz beş, yolun yarısı eder” deyince şair, yolu yarılayan kadınlar aklıma gelir.Ne aradığını ya da ne aramadığını bilen kadınlar. 35 yaş kadını aşkı, sevdayı mutlaka tatmış olurlar. Bu nedenle onları yüzeysel duygularla kandırmak mümkün değildir.Aşkın da aşksızlığın da kokusu bu kadınlara sizden önce gelir.Ömrünün diğer yarısını kendini geliştirmeye adayacağından bilinçleri doruğa yükselir.Akıl ve bedenle birlikte girdiği ortama renk ve ışık verir.
Yolu yarılayan kadınlarla kolay ve zor bir hayat iç içedir. Sevgisinde de ,öfkesinde de cömerttir.

Evet anlamına gelen kadınsı hayırlarla kapris yapılmayacağını çoktan öğrenmiştir.Erkeğin ne ardından gelir, ne de ilerisinde olmak için didinir.
Yan yana ,can cana duruşlar tercihidir.Bazen bir anne şefkati, bazen de bir aslan kükremesi ile şaşkınlığa çevirir.Onunla birlikte olan erkeğin her şeye hazır olması gerekir.Yolu yarılayan kadınlar duygularını yaşamasını bilir.
Davranışları sebepsiz değildir.Kalbi kırıldıysa ağlar, ağlayışının sebebi erkeğin ona sunacağı sevgi değildir.Mutluysa kahkahalar atar, gülüşünün sebebi dikkat çekmek değildir.
 
 Seviyorsa kıskanır, kıskanç oluşunun sebebi kendine güvensizlik değildir.
Üzgünse omuz arar, destek istemesi çaresizliğinden değildir.
Suskunsa sebebi vardır, kendi haline bırakılması gerekir.

 Yolu yarılayan kadınların hissiyatı kuvvetlidir.
Aldatıldığını sezgilerini kullanarak gün ışığına çıkarır.
Veda vakti geldi demenize bile gerek yoktur.
O verdiğiniz mesajı çoktan anlayıp kendi yolunu tutmuştur.

 Her gidiş kadını daha da kadınlaştırır.
Gidenin ardından bakacak kadar hayatın uzun olmadığını anlamıştır.
Ve gizem kadına en çok bu yaşlarda yakışır.

You may also like...